Larix kaempferi

Modrzew japoński

Informacje ogólne

Modrzew japoński (łac. Larix kaempferi) to iglaste drzewo liściaste należące do rodziny sosnowatych (Pinaceae) i rodzaju Larix. Rodzimy dla Japonii, ten gatunek modrzewia jest odpornym i szybko rosnącym iglastym drzewem, które w swoim naturalnym środowisku osiąga wysokości od 40 do 80 metrów, ze średnicą pnia do 2 metrów. Korona drzewa jest szeroka, a jego kora łuskowata i ma barwę czerwonawo-brązową.

Pielęgnacja i wymagania

Ile słońca potrzebuje modrzew japoński?

Modrzew japoński preferuje stanowiska nasłonecznione. W pełnym słońcu drzewo to najlepiej rośnie i rozwija się, co jest kluczowe dla jego zdrowia i urody.

Jakie podłoże zapewnić dla modrzewia japońskiego?

Drzewo to najlepiej rośnie w glebie wilgotnej, ale dobrze przepuszczalnej. Jest to ważne, aby zapewnić optymalne warunki dla korzeni drzewa, które nie tolerują zastoju wody.

Jak przycinać modrzew japoński?

Modrzew japoński generalnie nie wymaga przycinania. Jego naturalna forma wzrostu sprawia, że rzadko jest to konieczne. Przycinanie, jeśli jest potrzebne, najlepiej przeprowadzić w okresie spoczynku rośliny, czyli wczesną wiosną.

Jak rozmnażać modrzew japoński?

Modrzew japoński zazwyczaj rozmnaża się przez nasiona. Nasiona zbierane są z drzew i wysiewane w odpowiednich warunkach, a następnie młode siewki sadzi się w wybrane miejsce.

 Zastosowanie w ogrodzie dla modrzewia japońskiego?

Modrzew japoński jest popularnym wyborem do zastosowań krajobrazowych, szczególnie w chłodniejszych klimatach. Jego drewno jest cenione za trwałość i odporność na gnicie. Stosuje się je w wielu zastosowaniach konstrukcyjnych, a także do budowy łodzi, produkcji mebli i innych wyrobów drewnianych. Gatunek ten jest również popularny ze względu na swoją wartość ozdobną, z atrakcyjnym ulistnieniem, które jesienią zmienia kolor na złocisto-żółty.
 
 
 

 

[wpdatatable id=52]

Komentarze

[wpdatatable id=52]

Mogą Ci się spodobać

 

Podobne rośliny do Larix kaempferi

 

  • Jodła szlachetna 'Procumbens'
  • Jodła hiszpańska 'Kelleriis'
  • Jodła hiszpańska 'Glauca'
  • Jodła koreańska 'Kohout's Ice Breaker'
  • Jodła koreańska Blauer Eskimo

[email protected]
tel. kom. 603 722 592

© 2019 – 2022 — KupRoslinke.pl