Abies koreana 'Kohout's Ice Breaker'

Jodła koreańska ‘Kohout’s Ice Breaker’

Informacje ogólne

Abies koreana ‘Kohout’s Ice Breaker’, czy też jodła koreańska ‘Kohout’s Ice Breaker’  jest karłowatym, zimozielonym iglakiem charakteryzującym się wolnym wzrostem, co sprawia, że jest idealna dla małych ogrodów lub do uprawy w pojemnikach. W Polsce, w odpowiednich warunkach, może osiągnąć wysokość około 60-90 cm w ciągu 10 lat, przy czym zachowuje kształt gęstej kuli z krótkimi gałęziami. Igły tej odmiany są krótkie, lekko skręcone, z jasnym spodem, co nadaje roślinie niepowtarzalny wygląd.

Pielęgnacja i wymagania

Ile słońca potrzebuje jodła koreańska ‘Kohout’s Ice Breaker’?

Jodła koreańska ‘Kohout’s Ice Breaker’ najlepiej rośnie w pełnym słońcu do częściowego cienia. Preferuje stanowiska słoneczne, ale radzi sobie również w miejscach z umiarkowanym zacienieniem.

Jakie podłoże zapewnić dla jodły koreańskiej ‘Kohout’s Ice Breaker’?

Ta jodła preferuje dobrze przepuszczalne, lekko kwaśne gleby. Optymalne warunki wzrostu zapewnia gleba bogata w materiał organiczny, która utrzymuje wilgoć, ale jednocześnie nie dopuszcza do zastoju wody.

Jak przycinać jodłę koreańską ‘Kohout’s Ice Breaker’?

Roślina ta nie wymaga przycinania, ponieważ naturalnie rośnie w zwarty, kulisty kształt. Można ją lekko przycinać, aby utrzymać pożądany kształt, ale nie jest to konieczne.

Jak rozmnażać jodłę koreańską ‘Kohout’s Ice Breaker’?

Rozmnażanie tej odmiany jest możliwe, ale może wymagać bardziej zaawansowanych technik, takich jak szczepienie. Roślina nie jest znana z łatwości dostępnych metod rozmnażania dla ogrodników amatorów..

 Zastosowanie w ogrodzie dla jodły koreańskiej ‘Kohout’s Ice Breaker’

Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i unikalny wygląd, Abies koreana ‘Kohout’s Ice Breaker’ jest doskonała jako roślina akcentowa w ogrodach skalnych, ogródkach przydomowych czy jako element dekoracyjny w pojemnikach. Jej niezwykła tekstura i kolor igieł dodają uroku każdej przestrzeni ogrodowej.

 

Komentarze

Mogą Ci się spodobać

 

Podobne rośliny do Abies koreana ‘Kohout’s Ice Breaker’

 

  • Jodła szlachetna 'Procumbens'
  • Jodła hiszpańska 'Kelleriis'
  • Jodła hiszpańska 'Glauca'
  • Jodła koreańska 'Kohout's Ice Breaker'
  • Jodła koreańska Blauer Eskimo

[email protected]
tel. kom. 603 722 592

© 2019 – 2022 — KupRoslinke.pl