Abies koreana Blauer Eskimo

Jodła koreańska Blauer Eskimo

Informacje ogólne

Abies koreana Blauer Eskimo, znana również jako jodła koreańska Blauer Eskimo, jest karłowatym, zimozielonym iglakiem o kulistym pokroju. Charakteryzuje się ona krótkimi, grubymi gałązkami, ozdobionymi niebiesko-zielonymi igłami oraz wyraźnie widocznymi żywicznymi pąkami, które są szczególnie atrakcyjne w zimie. Jodła ta jest bardzo wolno rosnąca, tworząc jednolitą, gęstą, kulistą roślinę. Preferuje pełne słońce i wilgotną, dobrze przepuszczalną glebę. Wymaga ona ograniczonej pielęgnacji i jest stosunkowo odporna na szkodniki i choroby. Z uwagi na jej niewielkie rozmiary, jest idealna do małych ogrodów, pojemników czy skalniaków.

Pielęgnacja i wymagania

Ile słońca potrzebuje jodła koreańska Blauer Eskimo?

Jodła koreańska ‘Blauer Eskimo’ preferuje stanowisko słoneczne do częściowo zacienionego. Najlepiej rośnie w miejscach dobrze nasłonecznionych, jednak może tolerować również lekkie zacienienie.

Jakie podłoże zapewnić dla jodły koreańskiej Blauer Eskimo?

Optymalne warunki do wzrostu tej jodły obejmują glebę lekko kwaśną, dobrze przepuszczalną i chłodną. Roślina ta nie toleruje gleb zastoiskowych lub gliniastych.

Jak przycinać jodłę koreańską Blauer Eskimo?

Jodła koreańska ‘Blauer Eskimo’ zazwyczaj nie wymaga przycinania, gdyż naturalnie rośnie w zwartą, kulistą formę. Przycinanie może być stosowane wyłącznie w celach estetycznych.

Jak rozmnażać jodłę koreańską Blauer Eskimo?

Rozmnażanie tej odmiany jodły najlepiej przeprowadzać za pomocą nasion lub szczepienia. Nie jest to roślina trudna w rozmnażaniu, ale wymaga pewnych umiejętności, szczególnie w przypadku szczepienia.

 Zastosowanie w ogrodzie dla jodły koreańskiej Blauer Eskimo.

Abies koreana ‘Blauer Eskimo’ jest doskonałym wyborem na element dekoracyjny w ogrodzie, szczególnie polecany do małych przestrzeni, skalniaków, czy jako roślina ozdobna w pojemnikach. Jej unikalny pokrój i barwa igieł dodają uroku każdej kompozycji ogrodowej.
 

Komentarze

Mogą Ci się spodobać

 

Podobne rośliny do Abies koreana Blauer Eskimo

 

  • Cyprysik groszkowy Golden Mop
  • Cyprysik groszkowy Filifera Nana
  • Cyprysik groszkowy Filifera Aurea
  • Cyprysik groszkowy Blue Moon
  • Cyprysik groszkowy Baby Blue

mateusz@kuproslinke.pl
tel. kom. 603 722 592

© 2019 – 2022 — KupRoslinke.pl