Abeliophyllum distichum

Abeliofylum koreańskie

Informacje ogólne

Abeliophyllum distichum, zwana również białą forsycją, to wyjątkowa roślina, która pomimo swojego skromnego i niepozornego wyglądu zasługuje na szczególne miejsce w naszych ogrodach. W czasie, gdy większość roślin dopiero budzi się do życia, abeliofylum koreańskie urzeka swoimi kwiatami, jakby zbudowanymi z czystej bieli. Spróbujmy więc przyjrzeć się tej niezwykłej roślinie nieco bliżej.

Pochodzące z Korei abeliofylum to niewielki krzew, który dorasta do około 1-1,5 m wysokości. W swoim rodzimym środowisku można ją spotkać na suchych, skalistych zboczach, co świadczy o jej wytrzymałości i zdolności przystosowania się do trudniejszych warunków.

Pielęgnacja i wymagania

  Ile słońca potrzebuje abeliofylum koreańskie?

Optymalne warunki wzrostu dla tego krzewu to miejsca z dostępem do bezpośredniego  lub rozproszonego światła słonecznego. Dobre są również stanowiska, półcieniste które otrzymują mniej więcej połowę dziennego nasłonecznienia. 

 

Jakie podłoże zapewnić dla abeliofylum koreańskiego?

Idealne warunki glebowe dla tej rośliny to bogate, przepuszczalne i dość wilgotne podłoże. Odczyn  gleby powinien być obojętny lub lekko kwaśny.

 

Jak przycinać abeliofylum koreańskie?

Abeliophyllum distichum nie wymaga regularnego przycinania. Usuwamy ostrym sekatorem suche i uszkodzone pędy najlepiej zaraz po zakończeniu okresu kwitnienia.

 

Jak rozmnażać abeliofylum koreańskie?

Z sadzonek zielnych ciętych latem  oraz poprzez odkłady poziome.

 

Zastosowanie w ogrodzie dla abeliofylum koreańskiego.

Biała forsycja jest  idealnym gatunkiem do ogrodów ozdobnych wczesnowiosenną  porą kiedy mało jest innych kwitnących gatunków. Roślina ta może być również uprawiana zarówno jako soliter oraz posadzona w większych grupach. Doskonale rośnie w dużych donicach ustawionych do dekoracji tarasów i balkonów. Młode rośliny wymagają zabezpieczenia zimowego przed silnymi mrozami, które mogą zniszczyć  pąki kwiatowe.

 

[wpdatatable id=3]

Komentarze

[wpdatatable id=3]

Mogą Ci się spodobać

 

Podobne rośliny do Abeliophyllum distichum

 

  • Jodła szlachetna 'Procumbens'
  • Jodła hiszpańska 'Kelleriis'
  • Jodła hiszpańska 'Glauca'
  • Jodła koreańska 'Kohout's Ice Breaker'
  • Jodła koreańska Blauer Eskimo

[email protected]
tel. kom. 603 722 592

© 2019 – 2022 — KupRoslinke.pl