Abies amabilis 'Spreading Star'

Jodła wonna ‘Spreading Star’

Informacje ogólne

Nisko rosnąca odmiana jodły wonnej (Abies amabilis) ‘Spreading Star’ rośnie w nietypowy dla jodeł sposób rozprzestrzeniając swoje  gałęzie tuż przy powierzchni ziemi , które tworzą charakterystyczną gwiaździstą konstrukcję. Rozwija się powoli,  po wielu latach ostatecznie osiągając wysokość około 1 metra i szerokość około 2-3 metrów.

Pielęgnacja i wymagania

Ile słońca potrzebuje jodła wonna ‘Spreading Star’?

 

Roślina dobrze rozwija się zarówno w pełnym słońcu, jak i lekkim cieniu, jednak dla uzyskania najlepszych walorów dekoracyjnych należy zapewnić jej stanowisko dobrze oświetlone.

 

Jakie podłoże zapewnić jodle wonnej ‘Spreading Star’?

 

Odmiana ‘Spreading Star’ dobrze rozwija się w glebie bogatej w próchnicę i przepuszczalnej. Najlepiej rośnie w  glebie o pH od 5,0 do 6,5 (kwaśne do lekko kwaśnego).  Ziemia powinna być stale lekko wilgotna, ale nie zalana. Koniecznie jest regularnie podlewania w czasie suszy 

 

Jak przycinać jodłę wonną ‘Spreading Star’?

 

Nie jest konieczne przycinanie jodły wonnej ‘Spreading Star’. Co jakiś czas, należy dokonać przeglądu rośliny i wyciąć chore, uszkodzone lub zaschnięte gałęzie. Przy wszelkiego rodzaju przycinaniu należy pamiętać o zachowaniu naturalnego, rozłożystego charakteru rośliny.

 

Jak rozmnażać jodłę wonną ‘Spreading Star’?

Rozmnażanie tej odmiany najlepiej pozostawić specjalistom szkółkarzom.

 

Zastosowanie w ogrodzie jodły wonnej ‘Spreading Star’:

 

Efektowne i ozdobne walory jodły wonnej ‘Spreading Star’ sprawiają, że jest to idealny wybór do ogrodu, zwłaszcza skalnego. Małe rozmiary sprawiają, że tę odmianę warto posadzić w pojemnikach do dekoracji tarasów lub balkonów.
Ze względu na powolny wzrost, jest również doskonałym wyborem do stosowania w kompaktowych ogrodach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Z tego samego powodu jest niezastąpiona  jako element ogrodów tematycznych, takich jak ogrody w stylu naturalistycznym czy ogrody japońskie.
Jest to kolejna fantastyczna propozycja dla miłośników bonsai. Ze względu na powolny wzrost i charakterystyczne gałęzie można z niej tworzyć niepowtarzalne miniaturowe egzemplarze.

 

Podsumowując, jodła wonna ‘Spreading Star’ jest rzadkim rodzajem jodły, która ze względu na swój nietypowy sposób wzrostu i wyjątkowe możliwości dekoracyjne nada jedyną w swoim rodzaju oryginalność każdemu ogrodowi, w którym zostanie posadzona.

 

[wpdatatable id=11]

Komentarze

[wpdatatable id=11]

Mogą Ci się spodobać

 

Podobne rośliny do Abies amabilis ‘Spreading Star’

 

  • Jodła szlachetna 'Procumbens'
  • Jodła hiszpańska 'Kelleriis'
  • Jodła hiszpańska 'Glauca'
  • Jodła koreańska 'Kohout's Ice Breaker'
  • Jodła koreańska Blauer Eskimo

[email protected]
tel. kom. 603 722 592

© 2019 – 2022 — KupRoslinke.pl