Jak dodać wizytówkę

Zanim dodasz wizytówkę

KupRoslinke.pl – Miejsce, w którym dowiesz się, gdzie kupić rośliny w swojej okolicy, bezpośrednio od producentów, ciekawy, tematyczny blog oraz miejsce, w którym chcemy budować społeczność.

Z naszego poradnika, dowiesz się jak krok po kroku założyć lub przejąć wizytówkę oraz w jaki sposób ją prowadzić, aby przynosiła korzyści i spełniała swoje zadanie.

W przypadku problemów, skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób:
 
Adres e-mail: [email protected]
Numer telefonu: +48 603 722 592

Jak dodać wizytówkę

Aby dodać wizytówkę na KupRoslinke.pl, należy na samej górze naszej strony, kliknąć w zielony przycisk „Dodaj wizytówkę”.

Wybieramy kategorię

Powinniśmy znaleźć się teraz na stronie z wyborem kategorii. 
W naszym przypadku, do wyboru mamy dwie – w zależności od tego, czy chcemy dodać wydarzenie lub profil szkółki, klikamy na odpowiedni odnośnik.

 

Wybieramy pakiet z którego chcemy skorzystać

Aby dodać  bezpłatną wizytówkę szkółki na KupRoslinke.pl, należy wybrać pakiet „Podstawowy Darmowy”. Tylko ten pakiet gwarantuje nam, że nie zostaniemy poproszeni o dokonanie opłaty.

Informacja o pakietach i korzyściach, wynikających z pakietów płatnych, znajduje się TUTAJ.

Jeśli wybraliśmy już odpowiednią kategorię dla naszego wpisu, który chcemy dodać (wizytówka lub wydarzenie), zostaniemy przekierowani na stronę z wyborem pakietu. 

Do wyboru, mamy cztery pakiety, w tym jeden darmowy, który daje nam możliwość zmieszczenia wizytówki ze wszystkimi, niezbędnymi informacjami. 

Przycisk „Kup Pakiet” nie jest potwierdzeniem płatności. Zadeklarowanie płatności, odbywa się na późniejszym etapie, poprzez kliknięcie „Zamawiam z obowiązkiem zapłaty”. 

W przypadku pakietu darmowego, ścieżka będzie podobna, jak w przypadku pakietów płatnych, jednak nie zostaniemy poproszeni o podanie danych do płatności na żadnym z etapów rejestracji.

Zakładamy konto w serwisie

Aby dodać wizytówkę lub wydarzenie na KupRoslinke.pl, należy posiadać zarejestrowane konto, do którego wizytówka zostanie przypisana. 
Jeśli posiadasz już konto, możesz przejść od razu do instrukcji związanej z uzupełnianiem wizytówki klikając TUTAJ. 

Po kliknięciu na „Kup Pakiet”, zostaliśmy przekierowani na stronę logowania z możliwością przejścia na stronę rejestracji.

Aby przejść na stronę rejestracji, klikamy na „Dołącz do nas!”. Powinniśmy zostać przekierowani na stronę z formularzem rejestracji. Objaśnienia poszczególnych pól, znajdują się pod zdjęciem.

Wybierz rolę – Zgodnie z naszym regulaminem, w naszym serwisie rozróżniamy dwie role:

  • Rola „Przedsiębiorca” umożliwia założenie konta z funkcją dodawania wizytówek. 
  • Rola „Subskrybent” umożliwia założenie konta z funkcją uczestnictwa na forum, pozostawiania komentarzy oraz korzystania z pozostałych funkcji serwisu wymagających zalogowania.
    W przypadku tej roli, nie wymagamy podania dodatkowych informacji „O sobie” podczas zakładania konta.
Nazwa użytkownika – Nazwa/Login, którą będzie się prezentować osoba zakładająca konto
Adres e-mail – Adres, na który będą przychodziły powiadomienia związane z wizytówką lub dodanymi wydarzeniami takie jak wygaśnięcie wizytówki, przypomnienie o comiesięcznej aktualizacji informacji etc.
Hasło – Hasło służące do logowania w naszym serwisie.
Zdjęcie profilowe – Zdjęcie może być widoczne podczas komentowania innych wizytówek oraz na naszym forum. Zdjęcie może być również widoczne z poziomu wyszukiwarek internetowych w wynikach wyszukiwania. 
Imię oraz Nazwisko – Wymagane jest podanie tych informacji w przypadku kont, które posłużą do założenia wizytówki w naszym serwisie. 

Abyśmy mogli dokończyć rejestracje, powinniśmy zapoznać się z naszym regulaminem, do którego odnośnik znajduje się pod formularzem rejestracji oraz politykę prywatności. 

Zaznaczamy również checkbox „Nie jestem robotem” i klikamy „Zarejestruj się”

Uzupełniamy dane wizytówki

Wizytówkę uzupełniamy zawartością, zgodnie z opisami, zawartymi po polami tekstowymi. Zależy nam na tym, aby przejęte przez Państwa wizytówki dostarczały klientom jak najwięcej wartościowych informacji, na podstawie których będą mogli zdecydować o ewentualnych odwiedzinach i zakupie Państwa materiału szkółkarskiego. 

Informacje ogólne

Nazwa szkółki oraz opis, są jednocześnie słowami kluczowymi, dzięki którym użytkownicy wyszukiwarek internetowych są w stanie znaleźć naszą szkółkę.

Przede wszystkim, uzupełniamy nazwę zgodnie z nazwą naszej szkółki np. „Gospodarstwo Szkółkarskie Stokrotka” oraz dodajemy dokładny opis.
Im dłuższy i bardziej szczegółowy, tym lepiej będziemy traktowani przez wyszukiwarki internetowe.

Wizytówka, powinna zawierać
– Informacje o lokalizacji
– Krótka historia powstania szkółki (nie jest konieczna, ale mile widziana)
– Rodzaj oferowanych produktów
– Informacje o tym, czy prowadzą Państwo sprzedaż detaliczną/hurtową

oraz inne informacje, którymi chcą się Państwo podzielić z odwiedzającymi nasz katalog.

Jeśli Państwa logo, nie znajduje się na środku białego tła, proszę się nie przejmować, przy weryfikacji wizytówki poprawimy je tak, aby wyświetlało się prawidłowo w „kółku”.

Krótki opis, to inaczej 'zajawka’. Nie powinna przekraczać jednego zdania.

UWAGA! Nie należy kopiować opisu ze swojej strony internetowej. Opis powinien być oryginalny i nie powinien występować na żadnej innej stronie internetowej. Takie działanie, traktowane jest przez wyszukiwarki jako duplikat i strona w wynikach wyszukiwania nie będzie się prezentować. Jednocześnie wykorzystując skopiowany z innej strony opis, narażają nas Państwo na spadek pozycji pozostałych podstron.

Zgodnie z kolejnym etapem, uzupełniamy „Godziny pracy”. 
Aby dodać godziny otwarcia i zamknięcia szkółki, musimy wybrać każdy dzień z osobna, zaznaczyć odpowiednią funkcję oraz podać godzinę „Od” – „Do”

Z listy rozwijalnej, wybieramy po kolei typy roślin, jakie oferujemy w swojej szkółce.

Przed rozwinięciem: 

Lista po rozwinięciu: 

Nie ma limitu, co do ilości wybranych typów oferowanych przez szkółkę roślin. Pamiętajmy jednak, aby wybrane typy odzwierciedlały faktyczny stan posiadanego materiału do sprzedaży.

Zdjęcia

Zdjęcie w tle oraz zdjęcia w galerii, powinny być duże i dobrej jakości. Zdjęcia mają duży wpływ na ogólny wygląd wizytówki oraz jej prezentację.

Zdjęcie w tle – optymalny rozmiar dla zdjęcia, które jest prezentowane u góry naszej wizytówki to 1903px (szerokość) na 666px (wysokość)
Galeria – Zdjęcia nie powinny przekraczać 1920 px szerokości oraz wysokości.

Dane kontaktowe

Im więcej form kontaktu podasz, tym większe prawdopodobieństwo kontaktu z potencjalnym klientem. Każdy z nas, ma swój preferowany rodzaj kontaktu w przypadku poszukiwania konkretnego produktu.

Informacje kontaktowe, wypełniamy według poniższego wzoru. Do przykładu posłużyliśmy się swoimi, dostępnymi formami kontaktu.

Dane kontaktowe

Podaj jak najdokładniejszą lokalizację. Jeśli Gogle błędnie wskazuje Twoją lokalizacje na mapie dojazdu, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Lokalizacje uzupełniamy wybierając z listy rozwijalnej województwo oraz wprowadzając adres. 

Koniecznie proszę zweryfikować, czy pinezka na mapie ustawiona jest poprawnie.

Jeśli chcemy upewnić się, czy poprawnie uzupełniliśmy naszą wizytówkę, klikamy „Podgląd”. W przeciwnym razie, możemy wybrać pomiń podgląd i opublikuj.

 

UWAGA! Po kliknięciu „Pomiń podgląd i opublikuj” wizytówka zostanie przesłana do weryfikacji.

Za nim zobaczysz swoją wizytówkę na KupRoslinke.pl, może upłynąć do 24h.